HUBERTUS 2012
Dodane przez agikaa dnia Październik 15 2012 15:51:44
14 października 2012 roku po raz kolejny odbyła się co roczna gonitwa hubertusowa organizowana przez stadninę koni Antoniówka w Mańkowicach. Impreza rozpoczęła się uroczystym poświęceniem koni przed kościołem pod wezwaniem św. Mateusza gdzie ksiądz pobłogosławił wszystkich jeźdźców.

Po oficjalnej prezentacji koni rozpoczęła się widowiskowa zabawa z udziałem 12 koni jako tegoroczny Lis uciekał Grzegorz Gawlik na Mikrze , rolę Mastera przyjął Andrzej Lelek na Denarze , a komentatorem tegorocznej imprezy była Renata Lelek.

W pierwszych minutach gonitwy polegały na rozprężeniu koni oraz na zapoznaniu się z warunkami na łące , po zdecydowanej komendzie mastera " na lisa" wszyscy jeźdźcy ruszyli za lisem i już w pierwszych sekundach wyłonili się liderzy pogoni , Paulina Leśko , Katarzyna Lelek i Aleksandra Lelek . Po dość intensywnym pościgu kitę zerwała Ola Lelek zostając jednoznacznie zwycięzcą tegorocznej gonitwy.


Rozszerzona zawartość newsa
14 października 2012 roku po raz kolejny odbyła się co roczna gonitwa hubertusowa organizowana przez stadninę koni Antoniówka w Mańkowicach. Impreza rozpoczęła się uroczystym poświęceniem koni przed kościołem pod wezwaniem gdzie ksiądz Adam Leszczyński pobłogosławił wszystkich jeźdźców.

Po oficjalnej prezentacji koni rozpoczęła się widowiskowa zabawa z udziałem 12 koni jako tegoroczny Lis uciekał Grzegorz Gawlik na Mikrze , rolę Mastera przyjął Andrzej Lelek na Denarze , a komentatorem tegorocznej imprezy była Renata Lelek.

Do gonitwy stawili się

Grzegoż Gawlik - Mikra wł. Ewa Gierek ( tegoroczny lis )
Andrzej Lelek - Denar ( master )  wł. Małgorzata Szymańska
Katarzyna Lelek - Basia wł. Andrzej Lelek
Aleksandra Lelek - Walzen wł. Andrzej Lelek
Anna Gawlik - Iwan wł. Norbert Krajczy
Jarosław Gawlik - Ikona wł. Karina Pietras
Agnieszka Świtalska- Kartuszewska - Rea wł. Arkadiusz Kartuszewski
Julia Kuś - Delfin wł. Jarosław Gawlik
Paulina Lesko - Defilada wł. Jarosław Gawlik
Paulina Sulikowksa - Karna wł. Jarosław Gawlik
Stefan WolanW pierwszych minutach gonitwy polegały na rozprężeniu koni oraz na zapoznaniu się z warunkami na łące , po zdecydowanej komendzie mastera " na lisa" wszyscy jeźdźcy ruszyli za lisem i już w pierwszych sekundach wyłonili się liderzy pogoni , Paulina Leśko , Katarzyna Lelek i Aleksandra Lelek . Po dość intensywnym pościgu kitę zerwała Ola Lelek zostając jednoznacznie zwycięzcą tegorocznej gonitwy.

Po wręczeniu pucharów wszyscy uczestnicy wraz z gośćmi udali się do stadniny na biesiadę hubertusową na której również został doceniony tegoroczny master Andrzej Lelek , który otrzymał statuetkę z rąk właścicieli stadniny.

W godzinach popołudniowych odbył się również konkurs sprawnościowy dla młodzieży do którego przystąpiło 13 osób w wielku od 8 do 16 lat.

Do konkursu przystąpili

Katarzyna Barczak
Agnieszka Barczak
Alicja Coppin
PaulinaCoppin
Oliwia Kartuszewska
Karolina Franas
Karolina Nosal
Maja Lis
Bellana Domin
Marysia
Izabela Tarasek
Aleksandra Maniakowska
Martyna Iberat


Wszystkim uczestnikom jak i przybyłym gościom  dziękujemy z świetną zabawę a właścicielom stadniny za dobrą i fachową organizację imprezy.

Ogromne podziękowania należą się również stażakom ze Straży Pożarnej OSP Mańkowice za pomoc zabezpieczenia imprezy.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

  WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOK >>>